Vienotais pieraksts: +371 67000610

Nodaļa ir specializējusies ginekoloģijas onkoloģisko saslimšanu diagnostikā un ķirurģiskā ārstēšanā.
Nodaļā tiek ārstētas pacientes ar vulvas, maksts, dzemdes kakla, dzemdes ķermeņa, olvadu un olnīcu ļaundabīgiem audzējiem, trofoblastiskajām saslimšanām, kā arī pacientes ar audzēju recidīviem. Šo audzēju ārstēšanai ir nepieciešamas iemaņas iegurņa un paraaortālo limfmezglu limfadenektomijai, kā arī ingvino-femorālo limfmezglu rezekcijai, kas ir uzskatāmas par standarta procedūrām precīzai audzēja stadijas noteikšanai un turpmākās terapijas taktikas izvēlē.

Atsevišķos gadījumos nodaļā tiek veiktas trahelektomijas (dzemdes kakla izgriešana) gados jaunām sievietēm ar dzemdes kakla vēzi, kurām ir nepieciešams saglabāt reproduktīvo funkciju, nodaļas speciālistiem vienīgajiem Latvijā ir pieredze ginekoloģisko audzēju terapijā pacientēm, kurām audzējs ir konstatēts grūtniecības laikā.

Nodaļā veic laparaskopiskas totālas histerektomijas ar piedēkļiem mikroinvazīva dzemdes kakla vēža gadījumā, kā arī dažādu ginekoloģisku priekšvēža saslimšanu gadījumā. Pacientēm ar krūts vēzi pēc konsīlija slēdziena tiek veikta abpusēja ovarektomija ar totālu histerektomiju, tāpat tiek veiktas histerorezektoskopijas, dzemdes dobuma proves abrāzijas, dzemdes kakla konusveida elektroekscīzijas, dzemdes kakla biopsijas, dzemdes dobuma aspirāti, vēdera dobuma punkcijas (ascīta mazināšanai).

Vidēji gada laikā Ginekoloģijas nodaļā tiek veiktas 1000 operācijas, neskaitot dzemdes dobuma abrāzijas un dzemdes kakla elektroekscīzijas. Lielākā daļa operāciju tiek veikta pacientēm ar onkoloģiskajām saslimšanām (nodaļā tiek izoperētas aptuveni 80-90% Latvijā reģistrēto ginekoloģijas onkoloģiskās pacienšu).

Nodaļas priekšrocība ir labā sadarbība ar ķirurģijas nodaļas speciālistiem olnīcu audzēju un audzēju recidīvu ķirurģijā, kas ļauj veikt radikālas ķirurģiskas manipulācijas optimāla ārstēšanās rezultāta sasniegšanai. Divas reizes nedēļā tiek rīkoti ārstu konsīliji, kuros piedalās staru terapeits, ķīmijterapeits un Ginekoloģijas nodaļas speciālisti, lai apspriestu ķirurģiskās ārstēšanas gaitu un lemtu par turpmākās terapijas iespējām.

Nodaļā plaši tiek veikti ultrasonogrāfiskie izmeklējumi vēdera dobuma orgāniem un mazajam iegurnim, kā arī datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse, fibrogastroskopija un fibrokolonoskopija nepieciešamības gadījumā.

Nodaļā tiek sniegta tikai plānveida palīdzība, kuru pacients var saņemt pēc ambulatorās vizītes apmeklējuma pie ginekologa stacionāra “Latvija Onkoloģijas centrs” Ambulatorajā nodaļā. Plānveida kārtībā nodaļā tiek veiktas arī operācijas un ķirurģiskas manipulkācijas par maksu. Maksas manipulācijas ir attiecināmas pacientēm ar labdabīgām saslimšanām.

Latvijas Onkoloģijas centra Ginekoloģijas nodaļa ir vienīgā vieta Latvijā, kur tiek sagatavoti jaunie ginekoloģijas un dzemdniecības speciālisti ginekoloģijas onkoloģisko saslimšanu atpazīšanai un savlaicīgai diagnostikai.

Nodaļas kolektīvs


Nodaļas vadītājs dr. Androniks Mitiļdžans
Pēta dzemdes kakla priekšvēža saslimšanas, kolposkopijas izmantošas iespējas dzemdes kakla priekšvēža saslimšanu ārstēšanā

Nodaļas ārsti

 

Dr. Aksana Evart

Dr. Guļmira Van Lubēka

Dr. Līga Puksta-Gulbe

Dr. Arta Spridzāne

Lidija Lapiņa, nodaļas virsmāsa


Nodaļas ārsti regulāri apmeklē Eiropas Ginekoloģijas Onkologu asociācijas (European Society of Gynecological Oncology) un Starptautiskās Ginekoloģijas onkologu asociācijas (International Society of Gynecological Oncology) sēdes.