Vienotais pieraksts: +371 67000610

Psihoemocionālā atbalsta kabinets

Lai sniegtu mērķtiecīgu psihoemocionālu atbalstu cilvēkiem ar onkoloģisku slimību un viņu tuviniekiem jebkurā posmā – tūlīt pēc diagnozes uzzināšanas, diagnostikas un ārstēšanas procesā vai novērošanas laikā pēc ārstēšanās, Latvijas Onkoloģijas centra telpās darbojas Psihoemocionālā atbalsta kabinets.

Ko var iegūt psihoemocionālā atbalsta kabinetā?

Atbalstu no kvalificētiem speciālistiem, lai palīdzētu rast risinājumus dažādām grūtībām (piem., komunikācijas ar draugiem un tuviniekiem uzlabošana, stresa, trauksmes un/vai nomāktības mazināšana, resursu stiprināšana u.c.);

 • Krīzes konsultāciju;
 • Informāciju par medicīniskās un sociālās aprūpēs iespējām;
 • Fizioterapeita un ergoterapeita konsultācijas un nodarbības;
 • Konsultācijas pie uztura speciālista;
 • Informāciju par citām atbalsta iespējām;
 • Vietu, kur var atnākt, būt uklausītam un sadzirdētam.

Centrs atvērts katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 18:00.

Tālrunis 67040830

Konsultācijas var saņemt pacienti un viņu tuvinieki:

 • Atnākot uz kabinetu BEZ iepriekšējā pieraksta (darba dienās no plkst. 8:00 līdz 17:00);
 • Pierakstoties pie konkrētā speciālista pa tālruni 67040830 vai klātienē
 • Ja nepieciešams, kabineta speciālisti pēc uzaicinājuma apmeklē; pacientus arī nodaļās (pēc medicīnas darbinieka, paša pacienta vai tuvinieka pieprasījuma);
 • Attālināti pa telefonu 67040830;

Kur atrodas kabinets?

Latvijas Onkoloģijas centra stacionāra 1. stāvā (pie garderobes).

Uz kabinetu var nokļūt no uzņemšanas, sekojot norādēm uz grīdas (zaļas lapiņas)

Kādi speciālisti ir pieejami Psihoemocionālā atbalsta kabinetā?

Rast risinājumu sarežģītās dzīves situācijās pacientiem un viņu tuviniekiem palīdz veselības aprūpes un ārstniecības speciālistu komanda, kuras sastāvā ietilpst:

 • Klīniskie psihologi;
 • Mākslas terapeiti;
 • Ergoterapeits;
 • Fizioterapeits;
 • Uztura speciālists;
 • Onkoloģiskās aprūpes māsa;

Visi Psihoemocionālā atbalsta kabineta pakalpojumi ir valsts apmaksāti gan pacientiem, gan viņu tuviniekiem.

Psihoemocionālā atbalsta kabinetā pieejamas sertificētas uztura speciālistes konsultācijas

Aicinām pieteikties konsultācijām, zvanot pa tālruni ☎️67040830.


Svarīgi! Kabineta darbā tiek ievēroti ikdienas piesardzības pasākumi: distance, roku dezinfekcija, nepieciešamības gadījumā sejas maskas un vienreiz lietojamie halāti.

Imants Paeglītis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs: „Psihoemocionālā atbalsta kabinets ir izveidots, lai uzlabotu onkoloģisko pacientu aprūpes kvalitāti, esam gandarīti, ka jau šobrīd palīdzību meklē un saņem plašs pacientu loks – tie ir cilvēki ar smagām veselības problēmām, kuriem nepieciešama komplicēta palīdzība. Ceram, ka uzsāktā sadarbība veicinās izpratni un iecietību un uzlabos ārstu un pacientu savstarpējo komunikāciju, lai saruna starp ārstu un pacientu būtu cieņpilna. Jāuzsver, ka pacienti palīdzību un padomus Psihoemocionālā atbalsta kabinetā saņems no darbības jomu profesionāļiem, kas ir ļoti būtiski, jo zinām, ka mūsdienu informatīvajā telpā dažkārt varam atrast „padomus”, kas kaitē ārstniecības procesam nevis to veicina.”

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas vadītāja Illa Mihejeva: “Jau līdz šim ir paveikts apjomīgs un vērtīgs darbs psihoemocionālā atbalsta sniegšanā onkoloģijas pacientiem un viņu tuviniekiem. Mirklī, kad cilvēks uzzina par savu diagnozi, mainās visa dzīve – gan psihoemocionālā pasaule, gan arī fiziskais ķermenis, tāpēc ir svarīgi šādā brīdī vērsties pēc padoma vai atbalsta pie speciālistiem, kas palīdzēs atgūt motivāciju un dzīvesprieku. Psihoemocionālo un sociālās integrācijas atbalstu arī turpmāk būs iespējams saņemt no diagnozes uzstādīšanas brīža līdz pat ārstēšanas procesa noslēgumam un arī turpmāk. Šāds atbalsts veicina pacienta līdzestību, vienlaikus palīdzot uzlabot gan pacienta un ārsta savstarpējo komunikāciju, gan arī ārstēšanas procesu kopumā.”

Profesors Jānis Eglītis, Veselības ministrijas galvenais speciālists onkoloģijā un ķīmijterapijā, Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs: „Onkoloģisko pacientu aprūpes kvalitātes uzlabošanā ir svarīgi nodrošināt multidisciplināru pieeju. Būtisks ir psiho-emocionālais un sociālās integrācijas atbalsts, kas ļauj pacientam vieglāk iziet ārstēšanās procesu un vēlāk arī atgriezties ikdienas dzīvē. Šo atbalstu ir svarīgi saņemt no diagnozes uzzināšanas brīža līdz ārstēšanās procesa beigām, un arī turpmāk. Veicinot pacientu līdzestību – uzlabosim ārstēšanas procesu kopumā un esmu pārliecināts – uzlabosies arī ārstēšanas rezultāti.”


Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ārstējas aptuveni 80% no visiem onkoloģiskajiem pacientiem Latvijā. Kopējais onkoloģisko pacientu skaits, kas saņem ārstniecības pakalpojumus mūsu slimnīcā gada laikā ir vairāk kā 85 000 pacientu.