Vienotais pieraksts: +371 67000610

Psihoemocionālā atbalsta centrs pacientiem

Lai sniegtu mērķtiecīgu psihoemocionālu atbalstu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem tūlīt pēc diagnozes uzzināšanas, kā arī ārstēšanas procesa laikā, Latvijas Onkoloģijas centra telpās darbojas Psihoemocionālā atbalsta centrs.

Ja nepieciešams padoms, kā dzīvot tālāk, uzzinot diagnozi “vēzis”, tad  apmeklējiet Psihoemocionālā atbalsta centru. Šeit var ienākt, parunāt un atgūt enerğiju. Psihoemocionālā atbalsta centrā var nokļūt pa Latvijas Onkoloģijas centra uzņemšanas durvīm, tālāk jāiet līdz garderobei uz priekšu un labajā pusē uz durvīm būs norāde, droši nāciet iekšā.

Centrs atvērts katru darba dienu no 8.00-16.30. T. 67040830

  • Pacienti un tuvinieki var nākt uz centru, iepriekš nepierakstījušies
  • Pacienti un tuvinieki var nākt uz centru,arī iepriekš pierakstoties, zvanot pa tālruni 67040830
  • Ja nepieciešams, centra speciālisti konsultanti pēc uzaicinājuma (medicīnas darbinieka, pacienta vai tuvinieka iniciatīva) apmeklē pacientus nodaļās
  • Lai  pieteiktu, vienotos par nodaļu apmeklējumu – 67040830

Pacientiem tiek sniegts psihoemocionāls atbalsts krīzes situācijās, rast risinājumu sarežģītās dzīves situācijās pacientiem un viņu tuviniekiem palīdz veselības aprūpes un ārstniecības speciālistu komanda, kuras sastāvā ietilpst:

  • Psihologs
  • Psihoterapeits
  • Fizioterapeits
  • Mākslas terapeits
  • Uztura speciālists
  • Onkoloģiskās aprūpes māsa

Psihoemocionālā atbalsta kabinetā pieejamas sertificētas uztura speciālistes konsultācijas

Aicinām pieteikties konsultācijām, zvanot pa tālruni ☎️67040830.


Svarīgi! Centra darbā tiek ievēroti ikdienas piesardzības pasākumi: distance, roku dezinfekcija, nepieciešamības gadījumā sejas maskas un vienreiz lietojamie halāti.

Imants Paeglītis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs: „Lai gan Psihoemocionālā atbalsta centrs sākotnēji tika iecerēts, lai uzlabotu onkoloģisko pacientu aprūpes kvalitāti, esam gandarīti, ka jau šobrīd palīdzību meklē un saņem daudz plašāks pacientu loks – tie ir cilvēki ar smagām veselības problēmām, kuriem nepieciešama komplicēta palīdzība. Ceram, ka uzsāktā sadarbība veicinās izpratni un iecietību un uzlabos ārstu un pacientu savstarpējo komunikāciju, lai saruna starp ārstu un pacientu būtu cieņpilna. Jāuzsver, ka pacienti palīdzību un padomus Psihoemocionālā atbalsta centrā saņems no darbības jomu profesionāļiem, kas ir ļoti būtiski, jo zinām, ka mūsdienu informatīvajā telpā dažkārt varam atrast „padomus”, kas kaitē ārstniecības procesam nevis to veicina.”

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas vadītāja Illa Mihejeva: “Jau līdz šim ir paveikts apjomīgs un vērtīgs darbs psihoemocionālā atbalsta sniegšanā onkoloģijas pacientiem un viņu tuviniekiem. Mirklī, kad cilvēks uzzina par savu diagnozi, mainās visa dzīve – gan psihoemocionālā pasaule, gan arī fiziskais ķermenis, tāpēc ir svarīgi šādā brīdī vērsties pēc padoma vai atbalsta pie speciālistiem, kas palīdzēs atgūt motivāciju un dzīvesprieku. Psihoemocionālo un sociālās integrācijas atbalstu arī turpmāk būs iespējams saņemt no diagnozes uzstādīšanas brīža līdz pat ārstēšanas procesa noslēgumam un arī turpmāk. Šāds atbalsts veicina pacienta līdzestību, vienlaikus palīdzot uzlabot gan pacienta un ārsta savstarpējo komunikāciju, gan arī ārstēšanas procesu kopumā.”

Profesors Jānis Eglītis, Veselības ministrijas galvenais speciālists onkoloģijā un ķīmijterapijā, Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs: „Onkoloģisko pacientu aprūpes kvalitātes uzlabošanā ir svarīgi nodrošināt multidisciplināru pieeju. Būtisks ir psiho-emocionālais un sociālās integrācijas atbalsts, kas ļauj pacientam vieglāk iziet ārstēšanās procesu un vēlāk arī atgriezties ikdienas dzīvē. Šo atbalstu ir svarīgi saņemt no diagnozes uzzināšanas brīža līdz ārstēšanās procesa beigām, un arī turpmāk. Veicinot pacientu līdzestību – uzlabosim ārstēšanas procesu kopumā un esmu pārliecināts – uzlabosies arī ārstēšanas rezultāti.”


Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ārstējas aptuveni 80% no visiem onkoloģiskajiem pacientiem Latvijā. Kopējais onkoloģisko pacientu skaits, kas saņem ārstniecības pakalpojumus mūsu slimnīcā gada laikā ir vairāk kā 85 000 pacientu.