Vienotais pieraksts: +371 67000610

AGRĪNAS O2 TERAPIJAS NODROŠINĀŠANAS PACIENTIEM AR COVID-19 KLĪNISKAIS ALGORITMS

“Algoritms domāts jebkuras specialitātes ārstiem, galvenokārt tiem (ne- reanimatologiem), kuru ikdiena pirms Covid-19 pandēmijas bijusi mazāk saistīta ar skābekļa terapiju un akūtas elpošanas nepietiekamības ārstēšanu. Algoritma 12.-14. sadaļas ir domātas anesteziologiem reanimatologiem”, Pneimonoloģijas galvenais speciālists prof. Alvils Krams


Mūsu slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas Insulta vienības ārsti izdevuši informatīvā bukleta “Insults tabulās un shēmās” papildinājumu jeb 3. izdevumu. Ceļvedis paredzēts mediķiem, tajā apkopota būtiskākā informācija par to, kā rīkoties akūta insulta gadījumā.

“Regulāri mainās akūtu insulta pacientu ārstēšanas vadlīnijas, tāpēc esam informatīvo materiālu būtiski papildinājuši ar jaunu informāciju. Tāpat esam ņēmuši vērā kolēģu ieteikumus un jaunajā izdevumā pievienojām būtisku informāciju, kas nepieciešama insulta pacientu ārstēšanā”, norāda mūsu slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs prof. Guntis Karelis. 

INSULTS TABULAS UN SHEMAS 3_izdevums_2024

Bukleta “Insults tabulās un shēmās” autori – Guntis Karelis, Katrīna Podoļska, Inga Sūna, Ilga Ķikule, Iveta Haritončenko, Ieva Ozoliņa, Biruta Tilgale, Larisa Svirska, Kārlis Trušinskis, Evija Knoka, Mairita Mažule, Valda Akermane.


Atjaunotās un papildinātās “Rekomendācijas empīriskai un etiotropai antimikrobiālai ārstēšanai”; 4. izdevums, 2020.g.

Autori: prof. Aivars Lejnieks, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenais speciālists internajā medicīnā, Rīgas Stradiņa Universitātes Iekšķīgo slimību katedras vadītājs un Māris Liepiņš, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, ārsts-infektologs, Rīgas Stradiņa Universitātes doktorants.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti ir sagatavojuši jau ceturto papildināto un atjaunoto grāmatas „Rekomendācijas empīriskai un etiotropai antimikrobiālai ārstēšanai” izdevumu, kurā ietverti un apkopoti jaunākie ieteikumi, kas palīdzēs ģimenes ārstiem un dažādu specializāciju ārstiem mērķtiecīgāk un pārdomātāk izvēlēties antimikrobiālos līdzekļus (antibiotikas) pacienta ārstniecībai, ordinējot tās atbilstoši noteiktai slimības diagnozei.

Grāmatas autori ir pārliecināti, ka tā būs noderīga dažādu specialitāšu ārstiem, kuri varbūt pagaidām nejūtas pietiekami spēcīgi antimikrobiālās terapijas principos.Tāpat Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas eksperti aicina arī plašāku sabiedrību – ikvienu interesentu, iepazīt grāmatas saturu elektroniski, kas ļaus vairot izpratni par to, kādas saslimšanas palīdz ārstēt antibiotikas.

Atjaunotais izdevums ir tapis sadarbībā ar Rīgas Austrumu slimnīcas Atbalsta fondu.

Grāmata pdf formātā


Laimborelioze

Laimboreliozes diagnostikas un ārstēšanas klīniskās rekomendācijas paredzētas visu specialitāšu ārstiem, kuri savā praksē sastopas ar pacientiem, kuriem ir aizdomas par laimboreliozi, vai slimība ir apstiprināta. Rekomendācijas var izmantot studenti un rezidenti kā mācību līdzekli. Rekomendāciju mērķis – sniegt publikāciju un citu valstu rekomendāciju apkopojumu par laimboreliozes epidemioloģiju, diagnostiku un ārstēšanu latviešu valodā.

LAIMBORELIOZE Diagnostikas un ārstēšanas klīniskās rekomendācijas pieaugušajiem 2020

Rekomendāciju izstrādes darba grupas vadītāja ir profesore Baiba Rozentāle, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” galvenā ārste.

Darba grupas locekļi:

  • Asociētā profesore Ieva Tolmane, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” Aknu slimību nodaļas vadītāja.
  • Docente Agita Jēruma, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” infektoloģe.
  • Docente Jeļena Storoženko, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” laboratorijas vadītāja.
  • Velga Ķūse, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” virsārste.
  • Profesore Indra Zeltiņa, stacionāra “Gaiļezers” Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikas virsārste.
  • Monta Madelāne, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta infektoloģe.
  • Ilze Ekšteina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta infektoloģe.
  • Jurijs Perevoščikovs, Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors.
  • Elīna Dimiņa, Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja.

Autors: Latvijas Infektologu, Hepatologu un HIV/AIDS speciālistu asociācija
Izdevējs: Slimību profilakses un kontroles centrs